Co jeszcze w pakiecie MS Office?

Pakiet Microsoft oferuje 3 podstawowe narzędzia, jednak poza nimi pakiety biznesowe oferują dostęp do 3 innych. Pierwszy to Microsoft Visio, całkiem mocne narzędzie do tworzenia algorytmicznych diagramów i wizualizowania procesów, pomysłów czy programów lub projektów. Visio tworzy schematy blokowe, których wygląd i układ jest mniej więcej tak samo rozbudowany jak bogaty zestaw arkuszy, szablonów i tematów dostępnych w Wordzie czy Powerpoincie. Program ma oczywiście zastosowanie praktyczne, np. Wizualizować działanie jakiegoś systemu, jednak jego znacząco zaletą jest tworzenie map myśli, po których poruszać się znacznie łatwiej niż po zwykłym spisie pomysłów. To powiedziawszy, istnieją alternatywy programu, jak np. Draw.io, jednak nie jest ono tak płynnym i estetycznym narzędziem jakim jest Visio.

MS Access jest narzędziem dla różnego rodzaju biznesów i firm, które operują na dużej liczbie danych. O ile stary dobry Excel da sobie radę, to MS Access zupełnie rozwiązuje problem organizacji czystych danych. Program może obsługiwać połączone ze sobą bazy danych w konkretnej relacji, np. Sprzedaży i klientów. Jest bardzo podobne do Excela, jednak w znacznie prostszy sposób pozwala łączyć se sobą całe arkusze danych, jakie posiadamy. Tworzenie formuł jest zawsze proste i przejrzyste, nie musimy się również martwić o ich działanie w przypadku wgrywania nowych danych. To powiedziawszy, program ten jest prosty by stworzyć prostą relację pomiędzy kilkoma małymi zestawami. By stworzyć coś na przyszłość, potrzeba pogłębionej wiedzy nt. Działania programu. Nie jest też niestety tak przejrzysty jak Excel.

MS Publisher jest przedłużeniem graficznym Worda. Program pozwala na graficzne projektowanie różnego rodzaju dokumentów: reklam, witryn, zaproszeń czy uroczystych dokumentów na podstawie szablonów lub własnej inwencji. Program operuje na okienkach, które można zapełniać tekstem lub obrazami. Można to uznać za pośredni program pomiędzy Power Pointem a Wordem. Jego zakres działania nie jest jednak zbyt obszerny i konieczny by uzyskać finalny efekt. Jego kupno zaleca się jedynie osobom, które trudzą się projektowaniem graficznym lub firmom, które nie chcą inwestować w takie osoby.