Dlaczego WordPress jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących web developerów?

 

  1. Prostota instalacji.

WordPressa możemy zainstalować poprzez prosty formularz rejestracyjny na jego głównej stronie. Co więcej, kreator pozwoli nam na zarezerwowanie darmowego adresu z końcówką „wordpress.com”, lub też udostępni możliwość wykupienia dowolnie wybranej, niezarejestrowanej wcześniej domeny.

Możemy również zainstalować samodzielnie na wykupionym przez nas serwerze – wiele firm oferuje również bardzo skrócony, wyklikiwalny proces instalacji WordPressa.

  1. Prostota użytkowania.

WordPress w „czystej” wersji, to znaczy pozbawionej dodatkowych motywów i wtyczek jest systemem niezwykle prostym i przejrzystym. Dostęp do kokpitu odpowiedzialnego za zmiany na stronie jest łatwy, a dodawanie kolejnych wpisów nie stanowi większego problemu.

  1. Duża baza wtyczek.

Repozytorium WordPressa oferuje dostęp do całej gamy płatnych i bezpłatnych rozwiązań pozwalających na poradzenie sobie z niemal każdym problemem. Pakiet wtyczek zmieniający naszą stronę w sklep internetowy – nie ma problemu, pobierz pakiet WooCommerce. Pakiet pozwalający na zabezpieczenie strony – zapraszamy, jest długa lista. Wreszcie pakiety odpowiedzialne za modyfikacje wizualne -> tutaj mowa już o motywach.

  1. Ogromna baza motywów.

Motywy WordPressa pozwalają na szybką modyfikację warstwy wizualnej naszej strony internetowej. Możemy wybrać spośród tysięcy motywów proponowanych przez deweloperów lub wykupić taki, który będzie spełniał nasze wyśrubowane oczekiwania. Warto wrzucić w google „best free themes wordpress” żeby zobaczyć z jak dużą bazą mamy do czynienia.

  1. Potężna społeczność.

Ilość użytkowników, którzy na co dzień pracują na tym systemie przechodzi wszelkie pojęcie. Dzięki temu wokół tego systemu powstało wielkie community, które na co dzień dzieli się swoimi spostrzeżeniami, błędami i problemami związanymi z użytkowaniem systemu. Często problemy przez które aktualnie przechodzimy są już problemami dawno rozwiązanymi przez społeczność. Warto również zajrzeć np. na stackoverflow i zobaczyć jak duże społeczności dyskutują na temat WordPressa.