Jak zainstalować WordPressa lokalnie?

Jak zainstalować WordPressa lokalnie?

 1. Pobierz pakiet Xampp ze strony https://www.apachefriends.org/pl/index.html. Jego instalacja polega ba klikaniu „next”, oraz zgadzaniu się na wszystko. Upewnij się, że program został zainstalowany w katalogu c:/xampp. Po jego zainstalowaniu włącz przyciskiem „start” moduł Apache oraz MySql.
 2. Pobierz do siebie na komputer plik wordpressa, znajdziesz go tutaj: https://pl.wordpress.org/download/. Po pobraniu rozpakuj.
 3. Usuń wszystko co znajduje się w katalogu. C:/xampp/htdocs
 4. Wrzuć do tego katalogu folder wordpress, który uzyskałeś w punkcie 2. po rozpakowaniu.
 5. Wpisz w pasku przeglądarki „localhost/phpmyadmin” (bez cudzysłowu). Po lewej stronie zobaczysz listę baz danych. Na samej górze jest napis „nowa”. Klikamy. Na nowej podstronie uzupełniamy nazwę bazy danych. Niech będzie „nowaBazaDanych”. Klikamy „utwórz”.
 6. Wpisz w pasku dowolnej przeglądarki „localhost/wordpress” (bez cudzysłowu).
 7. Powinieneś zobaczyć komunikat instalatora wordpressa. Wymagane dane:
  • Nazwa bazy danych. W naszym przypadku „nowaBazaDanych”. To jest to co utworzyliśmy pod adresem „localhost/phpmyadmin” w punkcie 5.
  • Nazwa użytkownika bazy danych. Standardowo jest to „root”.
  • Hasło użytkownika. Standardowo jest puste, jeśli nic nie zmienialiśmy.
  • Zostawiamy jak jest – „localhost” – w końcu instalujemy lokalnie.
  • Prefix tabel. Zostawiamy jak jest „wp_”.
  • Naduszamy przycisk „Wyślij”.
 1. W kolejnym oknie klikamy „uruchom instalację”.
 2. Dane w kolejnym oknie są zależne od Was – wszystkie poza Nazwą użytkownika można łatwo zmienić później. Pamiętamy o silnym haśle, jeśli jednak jest to konto dla naszych eksperymentów to strona będzie wymagała potwierdzenia słabego hasła.
 3. Klikamy „Zainstaluj WordPressa” i logujemy się na stronę (jeśli przypadkiem z niej wyjdziemy, możemy dostać się do panelu logowania poprzez „localhost/wordpress/wp-admin”.
 4. Miłej pracy na Wordpresie.

W razie problemów z instalacją – społeczność wordpressowa jest naprawdę ogromna i większość z naszych problemów została już dawno odpisana i opublikowana na pierwszych stronach Googla. W razie bardzo dziwnych problemów, których nie zdołasz znaleźć – opublikowanie Twojego problemu i odpowiedzi na niego mogą przydać się tysiącom developerów na całym świecie. Nie ma co się z nimi kryć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *