Kluczowe kompetencje informatyczne dla pracy w korporacji

1. Excel – niezbędne narzędzie, które przydaje się na każdym stanowisku w niemal każdej firmie. Firmy posiadające wielu pracowników i duże przepływy pieniężne posługują się tym narzędziem jako jednym z kluczowych dla rozwoju. Należy nadmienić, że w dużych firmach oparcie pracy o arkusze kalkulacyjne jest praktyką popularną od wielu lat, i dlatego sprawne posługiwanie się złożonymi, zakurzonymi już często arkuszami, z zagubioną dokumentacją może pozwolić Ci na bycie niezbędnym w firmie przez wiele lat.
  2. Word – dobra praca z tym programem pozwoli Ci sprawnie tworzyć i edytować arkusze tekstowe, przygotowywać dokumentacje, instrukcje i oficjalne pisma. Każdy z nas pamięta jaką męczarnią było przygotowywanie i obróbka prac dyplomowych na studiach. Jeśli udało nam się już wtedy nabyć te umiejętności – dobra nasza! Program ten, tylko pozornie wydaje się prosty – posiada wiele wbudowanych funkcji, które pozwolą na lepszą pracę z tekstem.

Kompetencje wymienione w tekście możemy zdobyć na szkoleniach w firmie itschool.pl

1. MS Teams – kolejny, silny reprezentant od firmy Microsoft. Program, który w czasach pracy zdalnej całkowicie zdominował tworzenie spotkań, komunikację, czaty czy wymianę plików. Zapoznanie się z możliwościami tego programu ułatwi nam pracę na początku. Niewątpliwie dobra znajomość tego programu ułatwi nam pracę poprzez sprawny kontakt z pozostałymi pracownikami naszej firmy.
  2. Power BI – niezależnie czy mówimy o dodatkach do programu Excel takich jak Power Query czy Power Pivot, albo o odrębnym programie Power BI Desktop – kompetencje są podobne. Pozwalają one na wykroczenie poza ustalone ramy programu Excel i jego ograniczenia. Dzięki poznaniu tej kompetencji, możemy wznieść się na kolejny poziom pracy z danymi. Programy te, pozwolą na pracę z ogromną ilością danych oraz tworzenie interaktywnych dashboardów pozwalających na wygodne przeglądanie danych.
  3. MS Outlook – ewidentne programy firmy Microsoft zdominowały tę listę. Najpopularniejszy program pozwalający na obsługę poczty jest na liście korporacyjnych ‘must have’. Na co dzień bardzo dużo czasu poświęcamy na pracę z pocztą elektroniczną – jeżeli mamy możliwość tę pracę przyspieszyć lub zoptymalizować – zróbmy to.