Rozpoczęcie pracy z programem MS Excel.

Część z Was zadaje sobie pytanie jak rozpocząć swoją pracę z programem Excel? Microsoft, firma która stworzyła narzędzie Excel dołożyła wszelkich starań, by program ten był najlepszym co jesteśmy w stanie znaleźć na rynku w swojej dziedzinie.

Program Excel pozwala na obrabianie i działanie na danych, których liczba w mniejszym czy średnim przedsiębiorstwie wydaje się być astronomiczna. Dzięki poznaniu chociażby podstawowych funkcjonalności tego programu jesteśmy w stanie wielokrotnie przyspieszyć codzienną pracę.

Od czego rozpocząć pracę? Zwykle osoby młodsze mają pierwszy kontakt z tym programem już w szkole, na lekcjach informatyki. Często, nie posiadając realnych przykładów zaniedbujemy te zajęcia i wracamy do programu po dłuższym czasie, z wrażeniem, że rozpoczynamy od początku jeszcze raz.

Mając jednak wcześniejszy, choćby fragmentaryczny kontakt z programem jesteśmy przygotowani na część niespodzianek jakie mogą wydarzyć się w momencie rozpoczęcia pracy z programem.

Wtedy, posiadając konkretne zadanie i stałe łącze internetowe jesteśmy w stanie po jakimś czasie znaleźć rozwiązanie danego zagadnienia. Często są to jednak godziny okupione krwią, potem i łzami – a rozwiązanie końcowe i tak wydaje się być trochę improwizowane i nie do końca eleganckie. Zazwyczaj taką sytuację kwitujemy prostym „ważne że działa” i przechodzimy do kolejnych zadań.

Może jednak zdarzyć się sytuacja, że przytłoczeni obowiązkami w pracy oraz w domu, nie będziemy w tak komfortowej sytuacji aby znaleźć trochę czasu na poszukiwanie i eksperymentowanie z rozwiązaniami. Często nie zdajemy sobie sprawy, że zakres prostego szkolenia to 16 lub 24 godziny pracy, rozbite na kilka dni. Wydaje się niewiele, z drugiej jednak strony, przy regularnej nauce godziny – dwóch dziennie, musimy wygospodarować ten czas codziennie. Co więcej – takie rozbicie często prowadzi do zapominania, przerw i dodatkowych powtórek, nierozwiązanych problemów i dużej liczby pytań. Dlatego my ze swojej strony serdecznie polecamy szkolenia z Excela w IT School. Jest to firma która pozwoli na szybki rozwój Twoich umiejętności w zakresie Excela oraz znacząco skróci czas, który musielibyśmy przeznaczyć na naukę.