Umiejętności, które pozwalają zachować pracę w trakcie epidemii

Umiejętności, które pozwalają zachować pracę w trakcie epidemii:

1. Web development

W świecie, w którym większość firm stara się przenieść do sieci i doprowadzić do tego, by ich produkty mogły być oferowane zdalnie umiejętności związane z web developmentem mogą być niezwykle przydatne. Zestaw umiejętności pozwalający na tworzenie stron internetowych czy prostych aplikacji pozwala na przeniesienie biznesu do sieci.

Przykładem mogą być tutaj trenerzy personalni, którzy tworząc swoje strony udostępniają filmy i ebooki poświęcone swojej branży i ćwiczeniom. Restauracje udostępniające możliwość zamawiania jedzenia z dowozem. Nowe przedsiębiorstwa zajmujące się drukowaniem komponentów na drukarkach 3d czy szyciem masek. No i wreszcie przedsiębiorstwa modyfikujące swoje wyroby – fabryki przestawiające się na komponenty medyczne czy dezynfekujące.

Szkolenia zdalne z tematyki web development

Zestaw umiejętności HTML, CSS oraz podstawy JS, PHP i SQL pozwalają na stworzenie nowej strony internetowej czy sprawną modyfikację dotychczasowej. Rozszerzając swoją wiedzę z tego zestawu będziemy w stanie projektować proste aplikacje, które mogą stać się osią naszych przyszłych przychodów.

1. Microsoft office

Tak jak punkt pierwszy pozwoli na ułatwienie życia przedsiębiorcom i osobom pozostającym bez pracy, tak punkt drugi pozwoli na zachowanie pracy u większych pracodawców. Sprawne posługiwanie się takimi narzędziami jak Microsoft Excel czy Microsoft Project pozwala na zachowanie maksymalnej produktywności niezależnie od miejsca pracy. Większa wiedza na temat tych zagadnień to większa perspektywa na zachowanie pracy przy drastycznych cięciach w firmach, albo dużo większa szansa na znalezienie pracy w perspektywie jej upadku.

Szkolenia zdalne z Excela i innych narzędzi z pakietu office

1. SEO/SEM

Umiejętność pozwalająca na przebicie się ze swoją reklamą przez wysyp nowych działalności i starań innych firm w czasie kryzysu. Wiedza, zarówno w temacie sprawniej optymalizacji strony internetowej lub też całkowitego przeprojektowania tematu własnej działalności jest niezwykle przydatna. Kluczowym będzie również taka konstrukcja reklam AdWords czy Facebook, która pozwoli na wyprzedzenie konkurentów. Uplasowanie się na wyższych pozycjach w wyszukiwarkach, zarówno bezpłatnych jak i płatnych pozwoli na utrzymanie zysków i płynności finansowej przedsiębiorstwa.