Rozwój osobisty i szkolenie pracowników

Czy warto inwestować w rozwój osobisty i szkolenie pracowników? Rozważenie opcji zdobycia certyfikatu lub sponsorowania go dla pracowników jest kwestią ważną.

Niektórzy mogą lekceważyć znaczenie szkoleń, uznając, że czas poza pracą można wykorzystać na rozwój osobisty. Młode osoby często łatwiej przyswajają nową wiedzę, nie tracąc przy tym na produktywności. Jednak z biegiem czasu, codzienne zobowiązania i obowiązki domowe mogą stać się na tyle przytłaczające, że ciężko jest znaleźć czas na skupienie się i efektywną naukę. W takich okolicznościach, szkolenie organizowane w godzinach pracy może wydawać się najlepszym rozwiązaniem. Szkolenie pracowników w obszarach, których używają na co dzień, może znacząco zwiększyć ich efektywność i przyspieszyć tempo pracy, co z kolei może prowadzić do wzrostu przychodów firmy lub lepszej dostępności pracowników. Inwestycja w kilkudniowe szkolenie może zatem znacząco wpłynąć na produktywność firmy bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu.

Rozważając, ile czasu może zająć nauka w warunkach pozagodzinowych, warto zauważyć, że co mogłoby zająć miesiąc pracy własnej, w przypadku szkoleń może być zrealizowane w ciągu dwóch dni roboczych.

Czy zatem opłaca się inwestować w szkolenia dla siebie lub swoich pracowników? Odpowiedź zależy od wielu czynników, takich jak dyscyplina zespołu, chęć do rozwoju, dostępny czas czy presja obowiązków. Jednak dla większości firm inwestycja ta może okazać się korzystna i prowadzić do wzmocnienia kompetencji zespołu.

Jeśli chodzi o inwestycję w certyfikację, czas i presja zbliżającego się terminu egzaminu mogą stanowić motywację do intensywnej nauki i rozwoju w certyfikowanej dziedzinie. Warto jednak pamiętać, że dla niektórych osób zbyt duża presja, bez wsparcia w formie szkolenia, może prowadzić do zniechęcenia i rezygnacji. Decyzja o podjęciu takiej inwestycji należy więc do indywidualnej oceny.